New Page 1

 

گزارش مقدماتی

 قسمت اول:

در سومين سفر علمي مديران و كارشناسان روابط عمومي ايران به مالزي:

ايران و مالزي در مسير توسعه ارتباطات و روابط عمومي/1

 

سومين سفر علمي كارگزاران روابط عمومي ايران به كشور مالزي در قالب جمعي از مديران و كارشناسان روابط عمومي وزارتخانه ها و سازمان هاي دولتي و خصوصي با هدف آشنايي با دستاوردهاي نوين اين صنعت در كشورهاي مختلف جهان به ويژه كشورهاي اسلامي توسط موسسه كارگزار روابط عمومي ايران با همكاري انستيتو روابط عمومي مالزي و فاپرو از 11 الي 18 مرداد ماه سال جاري (1388) مطابق با 2 الي 9 اوت 2009 برگزار شد. آن چه در پي مي آيد حاصل بازديدها، ديدارها و برداشت هاي اين سفر برون مرزي است.

 

- بازديد از تلويزيون خصوصي مالزي (Media Prima)

در اولين روز از سفر مديران و كارشناسان روابط عمومي ايران به كشور مالزي آنان از بخش هاي مختلف ايستگاه تلوزيون خصوصي مالزي تحت عنوان «مديا پريما» در شهر كوالالامپور بازديد كردند. ريزال مدير ارتباطات تلويزيون مالزي، ايستگاه پريما را بزرگ ترين رسانه خصوصي اين كشور عنوان كرد و گفت: «4 كانال تلويزيوني، 3 كانال راديويي، موسسه انتشارات خارجي و بخش توليد فيلم و سريال هاي تلويزيوني و بهره مندي از 6 وب سايت اينترنتی از جمله امكانات و قابليت هاي ايستگاه تلويزيوني مديا پريما مي باشد. وي افزود: آغاز به كار اين ايستگاه تلويزيوني از سال 1984 بوده و امروز با گذشت قريب به 25 سال از فعاليت آن توانسته مخاطبان بسياري را در سراسر كشور مالزي جذب و پوشش دهد.

وي اضافه كرد: مديا پريما با برنامه ريزي انجام داده براي تمام ساكنان مالزي اعم از مالايي ها، چيني ها و هندي ها داراي برنامه منطبق با فرهنگ و سليقه آنان است و همچنين برنامه هايي براي محدوده سني 15 تا 25 سال به بالا را برنامه ريزي كرده است.

مدير ارتباطات ايستگاه تلويزيون خصوصي مالزي با اشاره به پوشش بينندگان 52 درصدي مديا پرما گفت: اين در حالي است كه تلويزيون دولتي مالزي تنها داراي 14 درصد بيننده است و از اين رو بالاترين پوشش مخاطب رسانه اي در مالزي متعلق به اين ايستگاه تلويزيوني است.

وي افزود: بخش انتشاراتي خارجي مديا پريما بيشتر در قالب بيلبردهاي شهري فعاليت كرده و عهده دار حدود 30 درصد از تمام فعاليت هاي انتشاراتي خارجي است.

وي اضافه كرد: در بخش توليد فيلم و سريال در سال گذشته 4 هزار و 800 ساعت برنامه توليد كرده ايم و توانستيم 11 فيلم در سال آماده پخش نماييم.

ريزال با تاكيد بر لزوم بهره گيري از رسانه هاي توين گفت: مديا پريما داراي 6 وب سايت بر روي اينترنت است كه از اين طريق برنامه هاي تلويزيوني و راديويي خود را با اختلاف 6 ساعت بر روي وب سايت ها قرار مي دهد.

وي گفت: بر اساس برآوردهاي به عمل آمده حدود 5 ميليون نفر ماهانه به وب سايت هاي مديا پريما مراجعه مي كنند و 22 ميليون نفر از طريق ويديو از اين برنامه ها بهره مند مي شوند. مدير ارتباطات ايستگاه تلويزيوني مالزي در پاسخ به اين سوال كه آيا اطلاع يايي مستمري از برنامه هاي توليد و پخش شده خود در ارتباط با مخاطبان تان داريد گفت: هر هفته از مخاطبان برنامه هاي راديو و تلويزيون نظرسنجي و نيازسنجي انجام داده و بر اساس آن برنامه هاي مان را تنظيم و راهبري مي كنيم.

وي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر ميزان نظارت و كنترل دولت بر برنامه هاي مديا پريما گفت: با توجه به ارتباط نزديك سهام داران اين ايستگاه تلويزيوني با دولت و اطمينان موجود، تاكنون مشكل جدي ايجاد نشده است و نظارات و كنترل دولتي وجود دارد.

همچنين مديران و كارشناسان روابط عمومي ضمن شرکت در يك برنامه زنده تلويزيوني، از استوديو خبر راديو و تلويزيون مديا پريما بازديد كردند و از نزديك با مراحل اجرايي كار آنان آشنا شدند.

 

- سمينار روابط عمومي و مسووليت هاي اجتماعي (دانشگاه سينز)

دومين و سومين روز از سفر مديران و كارشناسان روابط عمومي ايران در جزيره زيباي پنانگ كه به مرواريد شرق نيز معروف است و در 500 كيلومتري شهر كوآلالامپور در منطقه مرزي با كشور تايلند واقع است سپري شد. سمينار روابط عمومي و مسووليت هاي اجتماعي نيز در اين جزيره و دانشگاه سينز (USM) برگزار گرديد. پروفسور ليم كونگ معاون دانشكده صنعت و ارتباطات سينز در اين سمينار گفت: برگزاري چنين تورهاي علمي و همايش هاي مشترك در حوزه روابط عمومي و ارتباطات بدون ترديد مي تواند يك گفتمان و همكاري جديدي بين دو كشور ايران و مالزي ايجاد كند.

وي گفت: رسالت ما توسعه ارتباط بين صنعت و دانشگاه است و زماني فعاليت هاي دانشگاهي موفق خواهد بود كه در خدمت صنعت قرار گيرد.

وي اضافه كرد: ارتباط دانشجويان در حين تحصيل با محيط كار و حضور داوطلبانه، آنان را براي انتقال دانش به محيط كار و صنعت بهتر فراهم مي كند.

پروفسور ليم كونگ بررسي و شناسايي مشكلات جامعه را منوط به يك ارتباط مستمر با جامعه دانست و گفت: دانشگاه ارتباط با فارغ التحصيلان خود را حفظ كرده و از طريق آنان اطلاعات محيطي و جامعه را دريافت و در برنامه ريزي هاي خود لحاظ مي كنند.

خانم شميم عبدل جليل عضو انستيتوي روابط عمومي مالزي و يكي از بانيان اين سفر علمي نيز در اين سمينار گفت: ما به عنوان يك مسوول و كارشناس روابط عمومي وظيفه داريم نسبت به تشخيص مسايل و ارتباط با جامعه گام برداريم.

وي گفت: ارتباط دو طرفه با جامعه به همراه تفهيم و مشاركت به توسعه نظام اطلاع رساني منجر خواهد شد.

وي اضافه كرد: به نظر من رسالت مسوولان و كارشناسان روابط عمومي ايران آن است كه بتوانند يك تصوير واقعي و مشخص از ايران را به جهانيان نشان دهند و اين در پرتو يك ارتباطات گسترده و اثربخش حاصل خواهد شد.

خانم شميم عبدل جليل موسسه كارگزار روابط عمومي ايران را پيشگام در حركت شناساندن فرهنگ و تمدن ايران دانست و گفت: خيلي از مواقع ما از اين موسسه كه به شكل حرفه اي فعاليت مي كند درس هاي زيادي ياد گرفته ايم.

مهدي باقريان مدير موسسه كارگزار روابط عمومي ايران و مسوول اين تور علمي نيز گفت: يكي از مسووليت هاي اجتماعي مديريت روابط عمومي در ايران آن است كه كشورمان را به شكل واقعي آن به جهان نشان دهيم و تصوير صحيحي از آن را عرضه كنيم و يكي از اهداف مهم ما در برگزاري اين سفرها نيز با همين رويكرد انجام مي شود.

وي افزود: اين وظيفه و رسالت اهالي روابط عمومي است كه بتوانيم يك رابطه معني دار بين كشورهاي مسلمان جهان برقرار كنيم.

وي اضافه كرد: تلاش مي كنيم برنامه هاي مان را از لحاظ كمي و كيفي ارتقاء دهيم و حركت هايي چون ايجاد خانه دوستي روابط عمومي ايران و مالزي را اجرايي كنيم.

خانم دكتر جميله احمد استاد دانشگاه در حوزه ارتباطات نيز در اين سمينار گفت: در سال 1960 نقش هاي روابط عمومي در دنيا مطرح و در سال 1970 آموزش در حوزه روابط عمومي به صورت جدي بدان پرداخته شد.

وي افزود: ما براي ارايه يك تصوير درست از سازمان و جامعه مان به دنيا از علم روابط عمومي و رسانه استفاده مي كنيم.

وي اضافه كرد: روابط عمومي در دنيا با فراز و نشيب هاي بسياري روبه رو بوده است و يكي از رسالت هاي حرفه اي گرايي در روابط عمومي ارايه معضلات جامعه و داشتن راه حل هاي ارتباطي براي برطرف كردن آن است.

اين استاد دانشگاه مالزي، بحث جهاني سازي را در مقوله روابط عمومي مهم دانست و گفت: روابط عمومي در اين عرصه در سه بخش اصلي «سلامت، توريسم و آموزش» بايد خود را نشان دهد چرا كه در كنار اين مساله موضوع روابط عمومي سبز مطرح شده است.

وي افزود: در مقوله آموزش روابط عمومي در مالزي يك نگاه اسلامي وجود دارد و تئوري ها و روش هاي غربي آموزش روابط عمومي نيازمند يك تجديد نظر اساسي براي بهره گيري از آن است.

وي اضافه كرد: اگر ما به دنبال روابط عمومي غربي باشيم نخواهيم توانست مشكلات مان را كه مخصوص به كشور خودمان است حل كنيم. روابط عمومي بايد با سيستم هاي سياسي، هويت و وحدت ملي و نظام اقتصادي، مذهب و دين يك ارتباط تنگاتنگ داشته باشد.

دكتر جميله احمد با تاكيد بر اصل مهم اخلاق در روابط عمومي گفت: در هر فعاليتي رعايت اصول اخلاقي ضامن پايداري آن محسوب شده و بايد يك رابطه دوطرفه حاكم باشد.

وي افزود: روابط عمومي در ارتباط مستمر با جامعه بايد بازخوردها را گرفته و به دنبال تامين نيازهاي واقعي جامعه و افكار عمومي باشد نه آن نيازهايي كه خود احساس مي كند.

وي اضافه كرد: شناخت اهداف، نقش حمايت افكار عمومي، كانال هاي خدمت رساني، اولويت بندي ارايه خدمات به جامعه، انتظارات و نيازها و .... و كنترل از جمله فرآيند فعاليت هاي علمي و حرفه اي روابط عمومي امروز در عرصه مسووليت هاي آن محسوب مي شود.

اين استاد دانشگاه خاطرنشان كرد: بدون ترديد ايجاد يك رابطه خوب بين سازمان و مخاطبان و دولت و مردم به صورت تصادفي امكان پذير نبوده و نيازمند برنامه ريزي هاي خوب و دقت عمل است.

در ادامه اين سمينار علمي، دكتر ايليشا نصرالدين يكي ديگر از اساتيد دانشگاه به رابطه مديريت كيفيت و مسووليت اجتماعي روابط عمومي اشاره كرد و گفت: موضوع اعتماد و اطمينان مردم در تحقق مسووليت هاي اجتماعي بسيار مهم و تعيين كننده است. وي افزود: اين كه مردم نسبت به روابط عمومي چه نگاه و ديدگاهي دارند بايد متوجه كارگزاران روابط عمومي باشد.

وي اضافه كرد: روابط عمومي ها بايد به دنبال كسب ارايه ديدگاه ها و تفكرات مطرح در سطح جامعه بوده و با تمامي آنان ارتباط و آشنايي كاملي داشته باشند. شايان ذكر است در پايان اين سمينار گواهي نامه حضور در دوره تحت عنوان روابط عمومي و مسووليت هاي اجتماعي به شركت كنندگان اهداء شد.

 

قسمت دوم

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003