در گفتگو با برنده جایزه

در گفتگو با برنده جایزه "مشوق آموزشی" روابط عمومی

گمان نمی کردم اين جايزه واقعيت داشته باشد

 

اشاره:

پنجمين کنفرانس بين المللی روابط عمومی ايران در روزهای 13 و 14 آبان ماه سال جاری در سالن همايش های بين المللی صداوسيما برگزار شد.

دبيرخانه دايمی کنفرانس به منظور تشویق کارگزاران روابط عمومی به فراگیری دستاوردهای جدید این حوزه از طریق شرکت در دوره های آموزشی خارج از کشور و آشنایی نزدیک با تجربه های نوین روابط عمومی و در نهایت گسترش ارتباطات بین المللی و اعتلای حرفه روابط عمومی در کشور جایزه "مشوق آموزشی" را طراحی و به مرحله اجرا گذاشت.

در همین راستا در مراسم اختتاميه کنفرانس پنجم قرعه کشی انجام و از بين کدهای شرکت کنندگان يک شماره توسط مدعوين ويژه کنفرانس اعلام شد. کد 499 به نام آقای جواد حسين پور برنده جايزه سفر به مالزی بود.

همچنین دبیرخانه دايمی کنفرانس به منظور قدردانی از مساعی مدیران روابط عمومی از امسال همه ساله یک نفر از ایشان را به انتخاب خود و به طور رایگان  به این دوره اعزام می نماید. امسال آقای جواد مهدوی مدیر اسبق روابط عمومی و رییس فعلی گروه بازاریابی بانک اقتصاد نوین به عنوان مدیر روابط عمومی ساعی انتخاب و سوم آذرماه سال جاری جهت شرکت در این دوره اعزام می شود.

سومین مصوبه دبیرخانه دايمی کنفرانس، اعزام پنج نفر از تعالی گران روابط عمومی-که بیشترین نقش را در برگزاری برنامه های کارگزار روابط عمومی داشته اند با تخفیف  درصد بود که این انتخاب ها هم صورت گرفت و سوم آذرماه سال جاری شاهد برگزاری دومین دوره آموزشی روابط عمومی در مالزی خواهیم بود.

به همین جهت به مناسبت اعطای جایزه "مشوق آموزشی" روابط عمومی به آقای جواد حسين پور کارشناس روابط عمومی سازمان تامين اجتماعی گيلان، گفت و گویی در این زمینه با ایشان انجام دادیم.

 

- آقای حسين پور آيا شما در پنجمين کنفرانس بين المللی روابط عمومی ايران حضور داشتيد؟

بلی دو روز کامل در کنفرانس حضور داشتم.

 

- بعد از دريافت اين خبر که جايزه "مشوق آموزشی روابط عمومی" به شما تعلق گرفته چه احساسی داشتيد؟

راستش را بخواهيد خيلی آدم احساساتی نيستم. البته اين جايزه برايم جذابيت داشت. دوست داشتم مالزی را به عنوان يک کشور مسلمان و کشوری که در بسياری از زمينه ها پيشرفت کرده ببينم. البته فکر می کنم پس از انجام اين سفر بهتر بتوانم در مورد اهميت اين جايزه و اثرات آن قضاوت کنم.

 

- ارزيابی شما از اين گونه سفرها و ارتباطات بين المللی چيست؟

به مصداق اين گفته ارزشمند است که: بسيار سفر بايد تا پخته شود خامی. سفر می تواند مفيد باشد و هنگامی که اين سفر و گزارش علمی از سوی موسسه باتجربه و خوشنامی مانند "موسسه کارگزار روابط عمومی" برگزار می شود قطعاً مفيد و اثرگذار خواهد بود.

 

- برگزاری کنفرانس بين المللی روابط عمومی ايران را چگونه ارزيابی می کنيد؟

دانايی هميشه خوب است. به قول فردوسی بزرگ "توانا بود هر که دانا بود" اينگونه کنفرانس ها و کارهای گروهی باعث می شود تا ما بتوانيم دانايی خود را افزايش دهيم. سخنرانان برگزيده خارجی و داخلی ما از جديدترين تجربيات خود آگاه می کنند و اين می تواند باعث توسعه دانش و بهره گيری از آن در حرفه روابط عمومی شود.

 

- کمی از خودتان بگوييد

جواد حسين پور فتحه سری هستم، متولد 1355 در رشت و مدرک تحصيلی خودم را در رشته ارتباطات اجتماعی در مقطع ليسانس از دانشگاه تهران دريافت کرده ام. مدت 7 سال به عنوان کارشناس روابط عمومی در سازمان تامين اجتماعی گيلان سابقه کار دارم.

 

- نظرتان را در مورد روابط عمومی بيان کنيد.

به نظر من اولين عامل برای يک دوره روابط عمومی موفق آگاهی است. اگر روابط عمومی نسبت به مسايل پيرامون خود آگاهی داشته باشد و بتواند اين آگاهی را در قالب مشورت به مدير خود انتقال دهد در کارش موفق خواهد شد وظيفه ما کار کردن برای مردم است و برای اينکه بتوانيم کارمان را درست انجام دهيم بايد با داشتن اطلاعات پيرامونی وظايف حرفه ای خود را به خوبی انجام دهيم.


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyrightę2003