دومين دوره بين المللي آموزش رواب

دومين دوره بين المللي آموزش روابط عمومي ايران در مالزي برگزار شد

  

دومين دوره بين المللي آموزش روابط عمومي ايران به همت دبيرخانه دايمي کنفرانس بين المللي روابط عمومي ايران و انستيتو روابط عمومي مالزي از سوم تا دهم آذرماه سال جاری در کوالالامپور برگزار شد.

مهدی باقریان مدير اين دوره با بيان اين مطلب، گفت: اين دوره به منظور بروز رساني اطلاعات کارگزاران روابط عمومي و آشنايي با دستاوردها و تجارب روابط عمومي در ساير کشورها و همچنين استفاده از ديدگاه هاي نوين و جديد برگزار گردید.

وي با اشاره به دیگر اهداف برگزاری این دوره ها، گفت: اين دبیرخانه تلاش مي کند از اين طريق به سهم خود بستر و زمينه لازم را براي ارتقاي تصوير مثبت ايران در نزد ساير ملل را فراهم نمايد و قدم هر چند کوچکي در راستاي مقابله حرفه اي و ارايه راهبردهاي موثر مقابله با تهاجم رسانه اي غرب با تاکيد بر روابط عمومي بين المللي بردارد.

وی گفت: شركت‌كنندگان در اين دوره، علاوه بر بازديد از وزارتخانه‌ها و مراكز علمي و صنعتي و جاذبه‌هاي توريستي و گردشگري مالزي در نشست‌هاي تخصصي و حرفه اي نیز شركت كردند.

 اهداف این تور عبارت بودند از: آموزش و یادگیری، افزایش مهارت و تسلط فردی، ارتقای تفکر جمعی و یادگیری تیمی، تقویت تلاش جمعی و تعهد به ارزش ها و اعتقادات جمعی، شکستن مدل های ذهنی، تقویت نگرش سیستمی.

در این تور برای نخستین بار در تاریخ روابط عمومی ایران، مهدی باقریان دبیرکل کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران و مدیر مسوول موسسه کارگزار روابط عمومی موفق به دریافت اعتبارنامه متخصصان روابط عمومی (APR) شد.

موسسه روابط عمومی مالزی این اعتبارنامه حرفه ای و تخصصی را به پاس تلاش های مستمر و ارزنده نامبرده در زمینه اعتلای روابط عمومی در دوسطح ملی و بین المللی طی مراسمی با حضور شخصیت های علمی و فرهنگی در انستیتو بین المللی تمدن اسلامی، دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی به وی اعطا کرد.

رییس هیات اعتباربخشی موسسه روابط عمومی مالزی که مسوولیت ارزیابی متخصصان روابط عمومی را به عهده دارد، خاطرنشان کرد این اعتبارنامه به مهدی باقریان به دلیل فعالیـت های موثر او در حوزه روابط عمومی و ارتباطات اعطا می گردد.

لازم به ذکر است اعتبارنامه متخصصان روابط عمومی، معمولاً به افرادی که برای پیشرفت و اعتلای صحیح و درست روابط عمومی نقش ارزنده ای ایفا می کنند تعلق می گیرد.

مهدی باقریان به عنوان مبتکر ارتباطات بین المللی روابط عمومی، سال ها به عنوان دبیرکل کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران به فعالیت مشغول بوده و در حال حاضر علاوه بر مدیرمسوولی و سردبیری چند نشریه تخصصی، دبیرکل انجمن متخصصان روابط عمومی نیز می باشد.

باقریان کتاب های زیادی را در حوزه روابط عمومی به رشته تحریر درآورده است که از جمله آن ها می توان به "فلسفه روابط عمومی کاربردی"، "روابط عمومی کاربردی و فنون برگزاری گردهمایی ها"، "بزرگان روابط عمومی(سه جلدی)" و "عکس و کاربرد آن در روابط عمومی" اشاره کرد. وی در دو سال گذشته، مسوولیت انتشار "دایره المعارف روابط عمومی" را بر عهده داشته که دو جلد آن در 1440 صفحه توسط "انتشارات کارگزار روابط عمومی" منتشر شده است. همچنین کتاب "فلسفه روابط عمومی کاربردی"، در نخستین جشنواره تحقیقات، پایان نامه ها و کتب روابط عمومی، عنوان برترین کتاب سال را به خود اختصاص داد و مفتخر به دریافت لوح سپاس و تندیس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

عضویت در هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان تهران، کارشناس برتر روابط عمومی ایران در سال 76، تاسیس اولین انتشارات تخصصی در حوزه روابط عمومی، چاپ مقاله در ژورنال های بین المللی، مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و مدیر روابط عمومی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، از جمله مسوولیت ها و فعالیت های نامبرده در سال های اخیر می باشد.

 در مراسم پایانی، گواهینامه شرکت در این تور آموزشی توسط موسسه روابط عمومی مالزی به تمامی شرکت کنندگان اهدا شد.

نکته چشمگیر در این تور، برنامه ریزی منظم و هماهنگی کامل در اجرای برنامه های از پیش تعیین شده بود که با میهمان نوازی مردم و مسئولین مالزیایی، برنامه های این تور به نحو احسن به اجرا درآمد.

 

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyrightę2003