20 مورد از سخت ترین شغل های رواب

20 مورد از سخت ترین شغل های روابط عمومی نیوزیلند در سال 2015
ترجمه : سحر بشارتی راد


شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دو مورد از سخت ترین چالش های روابط عمومی نیوزیلند در سال 2015 بحث بر سر پرچم ملی جدید، و خطر مسمومیت شیرخشک 1080کودک بوده است.


رتبه بندی جدیدی که امروز توسط سایت BlacklandPR صادرشده چنین نتیجه گیری می شودکه بحث پرچم سخت ترین چالش روابط عمومی می باشد، چرا که مشخصات عمومی برجسته را با واکنش، تاثیر، و پیچیدگی عاطفی قوی ترکیب می کند.


دومین و سومین مورد در لیست ، خطر مسمومیت شیر خشک 1080کودک و امضای قرارداد تجاری معاهده ی همکاری های اقیانوس آرام می باشد.


مارک بلکمن مدیرعامل BlacklandPR گفته است که همه پرسی در خصوص پرچم وظیفه ی روابط عمومی دشواری ست چرا که این مسئله نظرات راسخی را در تعداد بسیاری از افراد برمی انگیزد، از سطح بالایی از "توانایی گفتگوی" روزمره برخوردار بوده، مجموعه ی پیچیده ای از پاسخ ها را در پی داد، و تقریبا هر نیوزیلندی را تحت تاثیر قرار می دهد.


"بحث پرچم از تمام عناصر لازم برای هرج و مرج های منطقی برخوردار است چرا که به واکنش های مختلف بسیاری منتهی می شود. در حالی که برخی در خصوص پرچمی که دوست دارند بحث می کنند، برخی دیگر استدلال می نمایند پرچم نباید تغییر کند، و گروهی دیگر چنین معتقدند که حتی فکر می کنند این مسئله ابدا هیچ ضرورتی برای بحث ندارد."


"سخت ترین امر در یک چالش روابط عمومی واداشتن افراد به صحبت در مورد بخش مشابه ای از یک موضوع است- به عبارتی تنها در این صورت است که می توانید آنها را متقاعد نمایید."


"بزرگترین چالش در ارتباطات انسانی پیچیدگی است؛ حقایق و ایده های دشوار نیازمند به پیام های دقیق است. وی اظهار نمود: "زمانی که احساسات فوران کرده، و افراد نگران هستند، پیچیدگی دشمن وضوح می گردد."


BlacklandPR با استفاده از یک سیستم نمره دهی موضوعات را بواسطه ی چهار عامل از 10 رتبه بندی می کند؛ عوامل عبارتند از تاثیر (چگونگی تحت تاثیر بودن هوشیارانه ی بسیاری از افراد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم)، مشخصات (پوشش رسانه ای و توانایی گفتگو در زندگی روزمره)، احساسات (شدت واکنش عاطفی)، و پیچیدگی (بغرنجی و نکات فنی موضوع).


در سال های گذشته لیست چالش روابط عمومی بواسطه ی رویدادهایی همچون گروه روست بوستر، معضل بوتولیسم فونترا و فراخوان هویج و کاهو در راس بوده است.


مارک بلکمن اذعان نموده که خطر مسمومیت 1080 کودک به دلیل برجستگی و ترسی که به جامعه القا نموده در بین سه چالش برتر بوده است. وی عنوان کرده: این رویداد به گونه ای غیرمعمول یکی از پر تعداد ترین مسمومیت های غذایی بوده که در سال جاری رخ داده است.


" به نظر می رسد مردم بیش گذشته نسبت به مسائل مربوط به سلامت مواد غذایی که در میزان وقوع آن تغییر نکرده احساس خطر می کنند. احتمالاً این مسئله میراث اشتباه بزرگ بوتولیسم فونترا می باشد. سال گذشته، آلودگی هویج و کاهو در صدر لیست ما قرار گرفت. چالش های روابط عمومی در سال جاری شامل انواع فراخوان های توت ها و ژامبون منجمد می باشد. "


وی عنوان نمود که موضوع توافقنامه ی تجاری معاهده ی همکاری های اقیانوس آرام به دلیل مداومت در پوشش خبری، سرسختی در تقابل، تاثیر اقتصادی گسترده، و پیچیدگی اش در فهرست فوق سومین چالش بوده است.


"چنانچه قصد دارید در مورد توافقنامه ی تجاری معاهده ی همکاری های اقیانوس آرام به افراد هشدار داده و یا آنها را متقاعد نمایید، در واداشتن مردم به درک این موضوع و یا احساس مرتبط بودن به ان دچار چالش خواهید شد."


75٪ از مسائل بر گردن دولت است
آقای بلکمن گفته است که مجددا دولت و نهادهای آن در لیست نفوذ دارد. تنها 5 سازمان از بین 20 سازمان برتر، سازمان تجاری و یا سازمان های غیر دولتی بودند.
"این مسئله نشانه ی نفوذ دولت مرکزی بر چرخه ی حیات نیوزیلند است – به عبارتی عهداره بودن مسئولیت از آنها سلب می شود"


معضلات دیرینه محو می شوند
بر اساس ماهیت ناآرام پیشین تحقیقات روست بوستر ، پلیس نیوزلند و گروه کودکان، جوانان و خانواده درانتظار اختلاف عمده ی بر سر گزارش های مرتبط با عملکرد آنها بودند.


"علیرغم رسیدگی پیشین، در هر دو مورد بازگشت این موضوع به دستور کار عمومی کمتر از 24 ساعت صورت گرفت. این مسئله یادآور چگونگی پیشروری منافع عمومی است. "


روابط عمومی در شناسایی وا می ماند
بر طبق BlacklandPR در سال جاری "شکست روابط عمومی " واقعی کمتر از حد معمول وجود دارد، با این حال سه موقعیت را نام می برد که بر اساس اشتباهات خود خواسته به وجود آمده است.
کشیدن موی دم اسبی توسط جان کی یک خصیصه ی بی ضرر است که می بایست زودتر مورد توجه قرار گرفته و ظاهر شود.


گزارش مدیریت وزارت صنایع مادر در خصوص موضوع توت های منجمد، برای روز های متعددی پیش از فراخوان، علنی بود.


کنفرانس مطبوعاتی بارفوت و تامپسون در خصوص لیست خریداران اموال چینی، که آن را در وسط یک گزارش سیاسی قرار داده شد.
 

منبع مرجع:  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)

برگردان: گروه ترجمه شارا


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003