New Page 4

روابط عمومی ها ، ارتباط مسوولان شهرداری با شهروندان را نزدیک تر کرده اند

 دو
شنبه 27مهرماه1383/8:30- شهردار منطقه 8 تهران با اشاره به نقش روابط عمومی ها در ارتقای فعالیت ادارات و سازمان ها گفت: اهمیت کار روابط عمومی ها در ملاقات های مردمی شهردار تهران و اعضای شورای شهر با شهروندان تهرانی بیشتر نمایان شد .

مهندس قاسمی با اعلام این مطلب در یکصد و یکمین گردهمایی مدیران روابط عمومی های مناطق و سازمان های تابع شهرداری تهران افزود: شهرداری یک موسسه خدماتی است که در بین سازمانهای دیگر بیشترین ارتباط را با مردم دارد ؛ لذا وجود روابط عمومی کارآمد و پرتلاش می تواند نقش ارزنده ای در برقراری تعامل بین مسئولان و مردم ایفا کند.
شهردار منطقه 8 تهران اضافه کرد: مردم انتظار دارند از طریق روابط عمومی به عنوان سخنگوی این سازمان و نیز توسط رسانه های جمعی ، از تمام مسایلی که در حوزه ماموریتشان روی می دهد اطلاع یابند و از انتقادات و پیشنهادهایشان نیز برای ارتقای سازمان مذکور استفاده شود.
بنابر این گزارش مهندس مجتبی اعلایی ، مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در این گردهمایی با تاکید بر تلاش روابط عمومی ها برای تسهیل روابط مدیران مجموعه با مردم و خبرنگاران ، تصریح کرد: اولین ویژگی هر روابط عمومی اخلاق حسنه است ؛ لذا مدیران روابط عمومی باید در برخورد با شهروندان و کارکنان خود خوش رویی را ملاک قرار دهند.
گفتنی است دستور جلسه یکصد و یکمین گردهمایی مدیران روابط عمومی های مناطق 22 گانه و سازمان های تابعه شهرداری تهران در خصوص راه اندازی سامانه مدیریت ارتباطات شهرداری تهران ( سما) و نحوه عملکرد کمیسیون نامگذاری اماکن عمومی و معابر سطح شهر تهران بود.

 

کد خبر: 0247–٨٣٠٧

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003