New Page 7

انجمن روابط عمومی مالزی

مينو حيدري روچي

 

سفر تحولي است برای انسان ها، برای رشد و شکوفایی اندیشه، آگاهی نسبت به پیرامون جهان هستی، آشنایی با آداب و رسوم جوامع مختلف و در یک کلام ارتباط، ارتباط، ارتباط.

امروزه در هزاره سوم زمان و مکان مفهوم خود را از دست داده است به طوری که جهانی شدن انسان را از پوسته خود خارج نموده و او را با واقعیت اطراف و پیرامون خود حتی بسی فراتر از خود با جهان هستی و واقعیت های موجود آن آشنا ساخته و انسان را در این برحه از زمان به آمال و آرزویی که در طول قرن ها و سال ها داشته؛ می رساند، اما چگونه و به چه طریقی، سفر یکی از عواملی است که انسان با حضور خود در کشورهای مختلف جهان و آشنایی با آداب و رسوم جوامع به ارزش های وجودی خود پی می برد. در این جا سخن از کشوری مسلمان در جنوب شرق آسیا است که از لحاظ صنعتی گوی سبقت رااز تمامی کشورهای مسلمان ربوده است.

نخستین دوره علمی آموزشی روابط عمومی ایران در مالزی به همت کارگزار روابط عمومی ااز 14 لغایت 21 آذر 1386 در کشور مالزی برگزار شد. در این دوره حدود 50 نفر از کارشناسان و مدیران روابط عمومی در سطح کشور شرکت کردند.

 

انجمن روابط عمومی مالزی

 نجمن انجمن روابط عمومی مالزی  در سال 1962 توسط «داتو محمد صوفی» بنیانگذاری شد و دارای 950 عضو می باشد. انم شمیم طی سخنانی هدف اصلی انجمن را تبادل اطلاعات و تبادل عضویت بین روابط عمومی ها در کشورهای مختلف و پیام صلح جهانی و ارایه چهره مناسبی از اسلام در جهان بیان کردند.

 وی در ادامه افزود: ایجاد شبکه های ارتباطی با جوانان و ایجاد انگیزه برای کار و تلاش در سطح کشور است. خانم شمیم گفت: انجمن روابط عمومی مالزی گواهينامه حرفه ای (APR) به فارغ التحصیلان رشته روابط عمومی ارایه و در سال 2005 برای 49 نفر از فارغ التحصیلان روابط عمومی تاییدیه کار حرفه ای صادر کرد.

وی افزود: در سطح روابط بین الملل علاوه بر ایران با کشورهای چین، هند، آفریقای جنوبی و ... تبادل ارتباطات داریم و در زمینه کارآموزی دانشجو نیز با کشورهای استرالیا، مجارستان و کشورهای آفریقایی در ارتباط مستقیم هستیم و امیدواریم در این مورد ایران نیز با ما همکاری داشته باشد.

دوشنبه 19/9/86 امروز به وزارت زن و خانواده رفتیم و مالزی تنها کشوری در جهان است که چنین وازتخانه ای دارد. در کشور مالزی دولت به نقش زنان خیلی اهمیتمی دهد و توجه خاصی به حقوق آن ها دارند. خانم داتو شهریزاد عبدل جلیل وزیر می باشند و با ابراز خوشحالی از حضور ایرانیان گفتند: ایرانیان دارای هوش سرشار و اخلاقی نیکو هستند و وقتی که من به کشورتان آمدم ایده های خوبی را از شما دریافت کردم برای نمونه حضور در آسایشگاه کهریزک محل نگهداری سالمندان که منجر شد تا در برنامه های خودمان از آن استفاده کنیم.


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003