New Page 15

 

جاودان ماني تو اي ايران من

برنامه خداحافظي در هتل سيتي تل

 

زندگي مانند يک روياست

شميم عبدل جليل رييس روابط عمومي آ.سه.آن

بايد بگويم که زندگي مانند يک روياست. در طي دو سه ماه گذشته توسط خانم سيمين در حال برنامه ريزي بوديم براي ورود شما و حالا در کمتر از چند ساعت باقي مانده شما به کشور خود باز گرديد و من مايلم از آقاي باقريان که توانستيم اين دوستان را در ايران و مالزي کنار هم جمع کنيم تشکر کنم. مايلم از شما به خاطر صبر و تحملي که داشتيد سپاسگزاري نمايم. تنها دعاي من آرزوي بازگشت سلامت شما به کشورتان و ديدار مجدد شما از طريق رهبري مهدي و سيمين به اين جا و همچنين ديدار شما در فستيوال روابط عمومي جهاني در سال 2009.

 

تحقق آرزوي حرفه اي

سخنراني مهدي باقريان رييس هيات ايراني

يکي از روياهاي کارگزار روابط عمومي، ايجاد و برقراري ارتباطات بين المللي بود. طبعا يکي از راه هاي برقراري این ارتباط، برگزاري دوره هاي آموزشي و سفرهاي علمي است که با رايزني هاي مختلف انجام شد. در سال 85 به صورت خيلي محدود اولين دوره در هندوستان برگزار شد.

مجموعه اقداماتي که در سال هاي گذشته در اين زمينه انجام گرفت نشان داد که در جامعه روابط عمومي ايران چنين پتانسيلي وجود دارد که ما بتوانيم عملا ارتباطات مان را با جامعه روابط عمومي در سراسر دنيا توسعه و گسترش دهيم.

با کمک شما يکي از آرزوهاي حرفه اي ما محقق شد هر چند که شما می دانید موجد و پرچمدار ارتباطات بین المللی در حوزه روابط عمومی در 55 سال اخیر، کارگزار روابط عمومی بوده است.

در حال حاضر که سفر به پايان رسيده احساس خوبي دارم. لذا جا دارد از همکاري صميمانه انجمن روابط عمومي مالزي، بويژه سرکار خانم شميم و سایر دوستان مالزيايي که با سعه صدر و رعايت ادب و نظم حتي پیگیرمشکلات شخصي همکاران مان بودند تشکر و قدرداني بکنم. همچنين از تک تک خانم ها و آقاياني که در برگزاري اين دوره تلاش کردند سپاسگزارم.

 

کلام برنده تر از شمشير است

سخنراني تن سري عارفين

قبل از اين که صحبتم را شروع کنم بايد بگويم وقتي که خانم شميم صحبت مي کرد و وقتي که آقاي باقريان درباره شميم صحبت مي کردند از نحوه دست زدن شما و از چهره هاي شما معلوم بود که برنامه به خوبي انجام شده و شما راضي هستيد و بايد از آقاي باقريان تشکر کنم که هماهنگ کردن 50 نفر از کشور شما و آوردن به اين جا و برگزاري اين برنامه کار بسيار سختي بوده است. اميدوارم از اقامت تان در مالزي لذت برده باشيد و جاذبه هاي سياحتي کوالالامپور را ديده باشيد که چطور مردم در ميان تنوع قومي با صلح و آرامش با هم زندگي مي کنند.

توريست در مالزي جايگاه بسيار والايي دارد و قابل مقايسه با گذشته نيست و در توسعه تجارت و بازرگاني نقش مهمي را بازي مي کند در نتيجه من از آقاي باقريان تشکر مي کنم که براي ارتقا سطح علمي روابط عمومي ايران تلاش مي کند. در احاديث اسلامي آمده است که علم را اگر چه در چين باشد بجو. پس الان که شما براي کسب دانش و علم آمديد حتي اگر فاصله اش از ايران به مالزي باشد قابل احترام است.

براي شخص من به عنوان کسي که در زمینه تجارت کار مي کنم بايد بگويم که روابط عمومي نقش بسيار مهمي را بازي مي کند. در دنياي امروز اخلاق، شفاف سازي و نقد صحيح و ارتباط تنگاتنگ داشتن يکي از پايه هاي پيشرفت در تجارت است و در دين ما و در اديان ديگر به آن اشاره شده است. هر چند که در دنياي امروز مي بينيم مشکلات زيادي گريبانگيرآن شده است که به علت شکست برنامه های جاه طلبانه رهبران جهاني و عدم رعايت اخلاقيات است.

 به عنوان متخصصان روابط عمومي اين نکته قابل ذکر است که وظيفه ما ساخت پيام و انتقال پيام وامتحان پيام از لحاظ صحت و سقم است. کلام برنده تر از شمشير است پس ما بايد مسووليت و حساسيت نسبت به ارتباط صحيح داشتن را تقبل کنيم. من خوش بين هستم و اعتقاد دارم با تمرين و داشتن روابط عمومي خوب اين امکان وجود دارد که به رونق کسب و کار انسان افزوده شود. من مي خواهم تجربه شخصي خودم را در اختيار شما بگذارم. من کارم را با 3 نفر شروع کردم و ارثي از پدر نداشتم و با تلاش و تکيه به روابط عمومي به جايي رسيدم که حالا داراي 100 کارمند هستم.

 

نظرات 4 عضو گروه

.... رجبي عضو گروه

سفر خوبي بود. از امکانات آموزشي متفاوت کشور مالزي بازديد و استفاده کرديم.  به عنوان عضوي از گروه از برگزار کنندگان اي ايندوره آموزشي تشکر و قدرداني می کنم.

 

زهرا باقري عضو گروه

سفر خيلي خوبي بود. ميزبانان خيلي خوب و مهرباني داشتيم. خيلي سفر جالبي بود. کشور مالزي يک کشور آسيايي مسلمان پيشرفته اي است که براي همه ما مسلمانان باعث افتخار است.

 

اسماعيل قصابي عضو گروه

اگر زمن شنوي راه نيک نامي پوي                        

خوشا کسي که برد خلق از او نيک نامي

انديشه هاي بزرگ است که بزرگي مي آورد نه کارهاي بزرگ. شما مردم خوب، مهربان، با عاطفه و مودبي هستيد. آن چه ديدم و ديديم زيبايي بود: حسن رفتار، حسن اخلاق، پذيرايي و مهرباني؛ صميمانه تشکر مي کنم از همه دست اندرکاران برگزاري اين سفر؛

 

اي وطن اي ماه مهر افشان من                

اي به پاي تو تن من جان من

نام تو سر سرود عاشقي است                  

 اي شکوه عشق جاويدان من

خاک مرداني را آباد از تو باد                  

تا هميشه خانه ايمان من

هر چه دارم از تو و از آن توست             

از کف پا تا بن دندان من

بي بهارتو بهار من مباد                         

 اي تو سبز جاري اندر جان من

تا جهان باقي و زيبايي به جاست              

جاودان ماني تو اي ايران من

 

 

قربانعلي تنگشير عضو گروه

کشور مالزي کشوري است که انسان دوست دارد بارها و بارها به آن سفر کند؛ کشوري بسيار زيیا با مردمان خوب و مهربان. من واقعا از تک تک همراهان مان در اين سفر تشکر مي کنم.

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyrightę2003