New Page 20

باغ‌هاي پرندگان و جاذبه‌هاي گردشگري‌ دنيا     

باغ‌ پرندگان مالزي در منطقه‌اي به‌نام «درياچه‌ي باغ‌ها»  با وسعت60 هكتار قرار دارد و در سال 1888 ميلادي در نوار سبز كوالالامپور احداث شد. باغ پرندگان كوالالامپور در سال 1991 ميلادي، به‌صورت رسمي با حضور ملكه‌ي مالزي آغاز به‌كار كرد. اين باغ فقط 10 دقيقه تا مركز شهر فاصله دارد. درياچه‌اي كه در كنار باغ پرندگان قرار دارد، يك درياچه‌ي مصنوعي است كه گردشگران با استفاده از قايق‌هاي تفريحي به تماشاي اين باغ مي‌توانند بپردازند.

اين پارك، بزرگ‌ترين باغ پرندگان جهان است و نيز بزرگ‌ترين پارك در دنيا كه پرندگان در آن به‌شكل آزاد نگهداري مي‌شوند و اكنون خانه‌ي سه‌هزار پرنده از 200 گونه‌ي مختلف گردآوري‌شده از سراسر جهان است.

بليط ورودي اين پارك براي گردشگران خارجي گران‌تر است. همچنين براي جلوگيري از برخورد با پرندگان، گردشگران بايد در ميان نرده‌هاي كوتاهي حركت كنند. يكي از ويژگي‌هاي اين پارك، آنست كه پرندگان در آن آزاد هستند و حركت آن‌ها از درختي به درخت ديگر، منظره‌ي زيبايي را به‌وجود مي‌آورد.

پرندگاني كه در اين باغ زندگي مي‌كنند، نوك و پنجه‌ي بسيار تيزي دارند و بدون هيچ هشداري به گردشگران مي‌توانند آسيب بزنند. بنابراين گردشگران نبايد كاري كنند كه باعث ترس و وحشت پرندگان شوند.

هر سال، از ميان ميليون‌ها گردشگري كه به مالزي سفر مي‌كنند، بسياري از گردشگران بازديد از باغ پرندگان را در ميان انتخاب‌هاي اصلي خود قرار مي‌دهند.

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003