New Page 25

برگزاري سمينارهاي آموزشي

در طول سفر یک هفته ای  کارگزاران روابط عمومي ايران به مالزي، سمينارهاي مختلف با عناوين روابط عمومي بين المللي، مديريت شهرت، مديريت بحران و ارتباطات بين المللي برگزار شد و در پايان دوره از طرف موسسه روابط عمومي مالزي و دانشگاه لیم کوک وینگ به کليه شرکت کنندگان گواهينامه بين المللي اهداء شد.

 

سمينار آموزشي «روابط عمومي فرهنگي»

دانشگاه ليم کوک وينگ، از بهترين دانشگاه هاي مالزي براي دوره هاي کارشناسي است که در زمينه معماري و رشته هاي هنري از شهرت به سزايي برخوردار است. اين دانشگاه به لحاظ هدفمند سازي رشته هاي تحصيلي براي فرصت هاي شغلي آتي دانشجويان، برنامه ريزي بسيار دقيقي دارد و دو اصل نوآوري و خلاقيت را سر لوحه عملکرد خود و دانشجويان خود قرار داده است.

تنوع رشته ها و امکانات عالي تحصيلي و رفاهي، ليم کوک وينگ را در جايگاهي برتر نسبت به بسياري از دانشگاه ها قرار داده است.در ليم کوک وينگ از دانشجويان انتظار مي رود عادت هاي روز مره و هر گونه کاهلي در فکر و عمل خود را کنار بگذارند. دانشجوي ليم کوک وينگ در يک کلام بايد قالب هاي کهنه فکري خود را بشکند و براي مسایل قديمي راه حل هايي خلاق و نوين ارایه کند.

محيط دانشگاه محيطي چند مليتي است و اين دانشگاه کيفيت بالاي بين المللي خود را از طريق مشارکت با تعدادي از مطرح ترين دانشگاه هاي جهان همچون دانشگاه هايي در انگلستان ، استراليا و نيوزيلند ، و نيز پياده سازي برنامه هايي مطابق با آخرين استاندارد هاي جهاني اثبات نموده و در اين راه ، همچنان به سوي فردايي روشن تر گام بر مي دارد.

در اين دانشگاه، يک سمينار آموزشي نيمروزه با عنوان «روابط عمومي فرهنگي» برگزار شد و به کليه شرکت کنندگان در سمينار، گواهينامه اهداء شد.

 

 

راه اندازي انجمن دوستي روابط عمومي ايران و مالزي

هيات ايراني در دومين روز سفر به مالزي در سمينار نيمروزه با عنوان  روابط عمومي جند فرهنگي در دانشگاه تکنولوژي بديع ليم کوک ولينک(Luct) شرکت کردند.

فريدورد رييس بخش معماري با ارائه توضيحاتي سال تاسيس دانشگاه را 1991 ميلادي عنوان و با تمرکز بر روي خلاقيت و نوآوري دانست. وي تعداد دانشجويان دانشگاه تکنولوژي را 6 هزار نفر بيان کرد و گفت: 51 درصد دانشجويان خارجي و از 90 کشور دنيا هستند و در سال 2003 توانسته ايم بالاترين سطح کيفي آموزشي را بواسطه داشتن دانشجويان خارجي کسب کنيم. فريدورد يکي از اهداف اصلي دانشگاه را تربيت دانشجويان طراح و خلاق براي آينده مالزي عنوان کرد. که بتوانند جهاني فکر کنند و بسترهاي ارتباطات فرهنگي و با تنوع نژادي را فراهم آورند.

همدان محمد رئيس انستيتوي روابط عمومي مالزي نيز در اين سمينار با تاکيد بر ضرورت بومي سازي روابط عمومي گفت: علم روابط عمومي در دنيا متعلق به يک يا دو کشور خاص نيست و نسخه غربي و آمريکايي آن نمي تواند داروي شفاف بخشي براي همه باشد بلکه بايد کشورها اين علم را فراگرفته و بتوانند بومي کشور خود سازند.

وي تنظيم و برنامه ريزي براي ارتباط و تعامل موثر بين دولت و مردم را تنها از طريق يک روابط عمومي علمي و کارآمد امکان پذير دانست و گفت: يکي از پايه ها و اساس پيشرفت کشورها داشتن روابط و ارتباطات قوي است.

رئيس انستيتوي روابط عمومي مالزي، کشور ايران را داراي تمدن بزرگ و قديمي عنوان کرد و گفت: بدون ترديد ايران از زمان هاي قديم داراي ارتباطات علمي و روابط عمومي بوده است. آنجا که پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) فرموده براي کسب علم و دانش به دورترين نقاط عالم حتي چين سفر کنيد، نشانگر اهميت ارتباطات و روابط با ساير ملل جهان را در فرهنگ ايران نشان مي دهد.

وي در بخش ديگر از سخنان خود يکي از اهداف روابط عمومي را کمک به دولت ها براي معرفي واقعيت هاي آن کشور قلمداد کرد و خاطرنشان ساخت، متاسفانه اکثر رسانه هاي آمريکايي و غربي به دنبال ارائه تصويري منفي و غير واقعي از کشورهاي آسيايي و مسلمانان هستند که در اين راستا وظيفه روابط عمومي ها اطلاع رساني گسترده، شفاف سازي و ارائه واقعيت هاي کشورهاي مسلمان به ساير ملل جهان از طريق بازار رسانه اي است.

همچنين در ادامه اين سمينار مهدي باقريان مدير کارگزار روابط عمومي و رييس هيات ايراني با تشکر از خانم شميم رييس منطقه اي ASAN و انجمن روابط عمومي مالزي براي فراهم کردن زمينه اين سفر اظهار داشت: استفاده از خلاقيت هاي موجود روابط عمومي ها در کشورهاي اسلامي و انتقال تجارب و اطلاعات علمي در اين حوزه و معرفي توانمندي هاي روابط عمومي ايران از جمله مهمترين اهداف اولين سفر مديران و کارشناسان روابط عمومي ايران به کشور مالزي مي باشد. وي افزود: در نظريه منطقه بندي روابط عمومي سعي داريم ضمن آشنايي با روابط عمومي کشورهاي دنيا به ويژه منطقه آسياي جنوب شرقي و کشورهاي اسلامي بتوانيم تصوير واقعي از ايران را به جهانيان نشان دهيم.

وي اضافه کرد: کارگزار روابط عمومي با برگزاري چهار کنفرانس بين المللي روابط عمومي در ايران و برگزاري اين سفر علمي به دنبال توسعه روابط عمومي در ايران و معرفي روابط عمومي ايراني و چهره واقعي ايران در سطح افکار عمومي در حوزه عمومی – جهانی است.

مهدي باقريان تصوير ايران را برگرفته از اخبار منفي دانست که آژانس هاي بين المللي آمريکايي و غربي از جنگ و خشونت و سلاح هسته اي ارايه مي کنند.

وي افزود: ما به دنبال آن هستيم که اين تصوير اشتباه و غلط را در سطح افکار عمومي جهاني اصلاح کنيم و در اين راه از هيچ کوششي فرو گذار نخواهيم بود.

وي در خاتمه گزارشي از وضعيت روابط عمومي در ايران، آموزش و کتب انتشار يافته در اين حوزه را ارائه و از راه اندازي انجمن دوستي روابط عمومي ايران و مالزي خبر داد.

دکتر احد از بخش بازرگاني مالزي نيز در اين سمينار گفت: برداشت من از سفر به ايران در سال گذشته آن است که ايران کشوري پيشرفته، زيبا و داراي فرهنگي غني است و تحريم ها بر عليه اين کشور يکي از موجبات پيشرفت بوده است.

وي گفت: قبل از سفر به ايران ذهنيت و تصوير من از اين کشور آن اطلاعات غلط و اشتباه و مغرضانه غربي بود که رسانه ها ارائه داده بودند.

خانم شميم رييس روابط عمومي سازمان منطقه اي ASAN نيز در اين سمينار با اظهار خرسندي از سفر هيات ايراني به مالزي گفت: تقاضا براي روابط عمومي روبه افزايش است و در اين راستا فعاليت در حوزه روابط عمومي با پيشرفت خوبي مواجه بوده است.

وي افزود: روابط عمومي يک کار شيک و بي دردسر نيست بلکه فعاليت و علمي است که نياز به تلاش و صبوري و استقامت دارد.

وي اضافه کرد: با حضور هيات ايراني و مالزيايي روابط عمومي به کشورهاي يکديگر زمينه ارتقاء روابط عمومي ها سريع تر فراهم مي گردد.

 

 


 
خانه
پايگاه مقالات
پايگاه اطلاعات
پايگاه کتاب
پايگاه اخبار
فصلنامه
ليست مطالب
 
 

Kargozar

Public Relation 

 [خانه ] [پايگاه مقالات ] [پايگاه اخبار] [پايگاه کتاب] [پايگاه اطلاعات تخصصی]

 Email :Info @iranpr.org  

Copyright©2003