.::   پذیرش از دانشگاه های مالزی   ::.برای ادامه تحصیل در مالزی اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید انتخاب هدف و رشته و دانشگاه مناسب است.

درخواست پذیرش برای دوره های لیسانس دانشگاه های مالزی از طریق مرکز پذیرش دانشجوی دانشگاه و یا مستقیما از طریق دانشگاه مربوطه انجام می شود.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های مالزی :

فرم درخواست پذیرش

آخرین مدرک تحصیلی

مدرک زبان: ( تافل ، آیلتس یا ...)

معرفی نامه شخصی درباره سوابق و توانمندیهای خود (شبیه رزومه)

واریز هزینه درخواست پذیرش

نامه های معرفی از اساتید و افراد

مدرک دال بر اقامت در مالزی برای دارندگان ویزای غیر تحصیلی

جستجو بر اساس رشته:

برای جستجو در دانشگاه های مالزی بر اساس رشته مورد نظر خود و کسب اطلاعات و مشاوره رایگان به زبان فارسی می توانید به این سایت مراجعه کنید

فرم درخواست پذیرش:

فرم درخواست پذیرش برای مقاطع لیسانس و مقاطع بالاتر در سایت اینترنتی دانشگاه ها موجود است.متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت ها ، به صورت آنلاین آن را تکمیل و ارسال نمایند و یا با ارسال نامه درخواست فرم ( Application Form ) به نشانی دانشگاه ، آن را دریافت و پس از تکمیل ارسال دارند.

آخرین مدرک تحصیلی :

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می باست ترجمه رسمی مدرک دیپلم قدیم ( یا پیش دانشگاهی) خود و کارنامه 4 سال آخر دبیرستان را پس از ارسال فرم درخواست پذیرش به نشانی دانشگاه مربوطه ارسال نمایند.

متقاضیان تحصیل در مقاطع بالاتر ، با مراجعه به دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند ، و پرداخت هزینه ترجمه و پست ، درخواست ارسال مدرک تحصیلی و ریز نمرات خود را ارائه می کنند و دانشگاه رأسا اقدام به ارسال می کند.

مدرک زبان: ( تافل ، آیلتس یا... )

کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی نباشد باید نسبت به ارائه مدرک زبان اقدام کنند.درحال حاضر امتحان تافل ( TOEFL ) و آیلتس ( IELTS ) در ایران برگزار می شود و متقاضی باید بتواند حداقل بین نمره 500 تا 600 در تافل و 6 تا 7در آیلتس( برخی 7.5) را برای کسب پذیرش در دانشگاه های مالزی کسب کند.( نمره مورد نیاز برای هر رشته و دانشگاه متفاوت است و در بخش مربوطه آمده است).

مدرک زبان نیز با درخواست متقاضی به صورت مستقیم توسط مرکز مربوطه به دانشگاه ارسال می شود. اگر هنگام دادن امتحان زبان عنوان دانشگاه مورد نظر را برای ارسال مدرک انتخاب نکرده باشید می توانید با مراجعه به وب سایت مؤسسه تافل به صورت آنلاین با پرداخت 15 دلار بوسیله کارت اعتباری به این امر اقدام نمایید. اما برای آیلتس باید به محلی که امتحان داده اید مراجعه کنید و باید حداقل 6 هزار تومان برای کپی مدرک و حدود 30 هزار تومان هزینه پستی پرداخت نمایید.

( علاقمندان برای کسب اطلاعات درباره شیوه برگزاری آزمون های زبان، آمادگی و موفقیت در امتحان ها می توانند به قسمت مربوطه در همین سایت مراجعه نمایند)

معرفی نامه شخصی درباره سوابق و توانمندیهای خود (شبیه رزومه)

همه دانشگاه ها از متقاضیان درخواست می کنند که طی نامه ای دلایل و اهداف خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه مذکور و همچنین توانمندیها و فعالیتهای گذشته خود را ارائه کنند . این نامه باید به تصمیم گیرندگان نشان دهد که شما کاندیدای مناسبی برای راهیابی به دانشگاه آنها هستید. پس باید با دقت کامل و با ویرایش کاملا صحیح نوشته شود. در این انشا شما باید توضیح دهید که چرا این دانشگاه را انتخاب کردید، چه نوع تحقیقی را دنبال خواهید کرد، چه نوع دانشجویی هستید و چه کارهایی کرده اید. مراجع زیادی بر روی اینترنت برای کمک به نوشتن این انشاها وجود دارند. بهترین کار این است که به تعدادی از آنها سر بزنید و به نمونه انشاهای موجود دقت کنید.

همچنین اگر مدت زیادی مثلا بیش از 2 یا 3 سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلیتان گذشته باشد باید طی نامه جداگانه ای کلیه فعالیت های آکادمیک و غیر آکادمیک از زمان اخذ مدرک تابحال را توضیح دهید.

واریز هزینه درخواست پذیرش

همه دانشگاه ها برای بررسی درخواست شما هزینه ای را در حدود 50 الی 100 دلار آمریکا طلب می کنند که این مبلغ غیر قابل برگشت است.

به همین منظور می توان از دوستان و آشنایانی که دارای کارت اعتباری بین المللی هستند خواست که نسبت به پرداخت پول اقدام و معادل ریالی آن را به حساب ایشان در ایران واریز نمایید یا از طریق حواله ارزی مبلغ را ارسال نمایید.

نامه های معرفی از اساتید و افراد(برای مقاطع بالاتر از لیسانس)

دانشگاه ها معمولا دو یا سه نامه ی پیشنهادی از هر کاندیدا میخواهند. این نامه ها باید توسط استاد های فعلی شما، یا کسانی که در رشته ی شما در سطوح بالا کار یا تحصیل میکنند نوشته شده باشد و در آن از دلایلی که نویسنده ی نامه برای پیشنهاد شما به دانشگاه مربوطه آورده است دفاع شود. پس بسیار مهم است که کسی که نامه را مینویسد شما را به خوبی بشناسد و نکات مثبت زیادی درباره ی شما بنویسد. حتما مطمئن شوید که در طول دوران تحصیلی لیسانس با چند استاد آشنا شوید به طوری که آنها هم شما را کاملا بشناسند. فقط در این صورت است که میتوانند نامه ی خوبی برای شما بنویسند. نامه ای که معلوم باشد نویسنده به اندازه ی کافی از فرد پیشنهادی اش شناخت ندارد فایده ای ندارد.

در بسیاری از مواقع، اگر استادی در دانشگاه مورد نظر شما را بشناسد و از شما و نمرات شما و کارهایی که کرده اید خوشش بیاید، شانس شما برای قبولی در آن دانشگاه به مراتب بیشتر خواهد شد. بنابراین تماس گرفتن با اساتید دانشگاه های مورد نظر از مدتها قبل و معرفی خودتان به آنها بسیار مهم است. این کار را می توانید از طریق ایمیل و با جستجو کردن در وبسایت دانشگاه انجام دهید. از مدت ها قبل سعی کنید با اساتید مختلف در دانشگاه مورد نظر تماس گرفته و نسبت به زمینه ی تحقیقی آنها ابراز علاقه کنید.

سایر موارد:

همواره به ضرب العجل دانشگاه ها توجه داشته باشید. معمولا ضرب العجل دانشگاه های مالزی ماه های آگوست و مارچ است. اگر از زمان مهلت گذشته باشد شانس اینکه درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد خیلی کم است و ممکن است مجبور شوید یک سال دیگر صبر کنید.

 اطلاعات مسافرین
ویزای مالزی
اداره مهاجرت(تمدید ویزا)
گواهینامه رانندگی
ترجمه مدارک
خرید بلیط هواپیما
تبدیل دلار و یورو به رینگیت
خرید سیم کارت موبایل


تلفن های ضروری
فوریتهای پلیسی
اورژانس
فرودگاه کوآلالامپور
ترمینال مرکزی کوآلالامپور
شرکت های هواپیمایی
تاکسی بیسیم فرودگاه
تاکسی بیسیم کوآلالامپور
سفارت ایران در مالزی


دیدنی های کوآلالامپور
برجهای دوقلوی پتروناس
برج مخابراتی کوآلالامپور
آکواریوم KLCC
پوترا جایا
باغ شاهی
یادمان سربازان گمنام
غار باتو
سان وی لاگون
ماینز
محله چینی ها
گنتینگ هایلند
دهکده ی فرانسوی ها
دهکده ی ژاپنی ها
آفا موسا
پورت دیکسون
کمرون هایلند
جزیره لنگکاوی
شاه عالم
ملاکا
دریاچه تی تی وانگسا
دامنه های فریزر هیل
موزه ملی
پارک آهو
مرکز ملی ستاره شناسی
مسجد جامع
بازار مرکزی
مرکز توریسم مالزی
مسجد ولایت
موزه پول بانک مرکزی
یادمان تون عبدالرزاق
ساختمان سلطان عبدالصمد
پارک پروانه ها
محله و مسجد هندی ها
مجتمع برجایا
باغ وحش ملی


مراکز خرید کوآلالامپور
مرکز خرید suria klcc
مرکز خرید مید ولی
مرکز خرید وان اوتاما
مرکز خرید تایم اسکوئر
مرکز خرید ماینز
مرکز خرید بی بی پلازا
مرکز خرید ایکیا
مرکز خرید سوگو
مرکز خرید لو یات پلازا
فروشگاه های زنجیره ای تسکو
فروشگاه های زنجیره ای کرفور
فروشگاه های زنجیره ای جاینت
سوپرمارکت های زنجیره ای 7-Eleven
مرکز خرید پاویلیون
مرکز خرید ولد

دانشگاه های مالزی
دانشگاه UM
دانشگاه UKM
دانشگاه USM
دانشگاه UTM
دانشگاه UPM
دانشگاه MMU
دانشگاه UiTM
دانشگاه APIIT
دانشگاه UCTI
دانشگاه UCSI
دانشگاه KBU
دانشگاه KDU
دانشگاه Limkokwing

لینك
سفارت جمهوری اسلامي ايران 

Kargozar

Public Relations 

 [خانه ] [پايگاه مقالات] [پايگاه اخبار] [پايگاه انگلیسی] [پايگاه کنفرانس ]

 Email :Info @iranpr.org       Copyrightę2009-2010    تلفن همراه: 09121938419