دايره المعارف روابط عمومی

 
 

  مقدمه نويسنده

  مقدمه مدير پروژه

  فهرست مطالب - جلد اول

  فهرست مطالب - جلد دوم

 بروشور

  فرم فروش(1)

  فرم فروش(2)

 

  انتشارات کارگزار روابط عمومی

  فصلنامه کارگزار روابط عمومی

  دوفصلنامه فنون روابط عمومی

  نشريه روابط عمومی الکترونيک

 جزوات آموزشی روابط عمومی

  راهنمای خريد

   تماس با ما
   

انتشارات جديد

  اصول و آداب تشريفات

مديريت تبليغات اينترنتی

مديريت روابط عمومی الکترونيکی

 

مبانی روابط عمومی

 

نشريه روابط عمومی الکترونيک

گزارش برگزاری پنجمين سفر علمي  کارگزاران روابط عمومي ايران به مالزي

4مهر لغايت 10 مهر 1389

 

مقدمه

     امروزه نام مالزي در دنيا به عنوان کشوري زيبا، مدرن، چند فرهنگي، آزاد و از همه مهم تر مهمان پذير، بر سر زبان ها افتاده است. مالزي کشوري است با پيشيه استقلال 52 ساله که توانسته است الگويي از مديريت و کشورداري را به نمايش گذارد. ابعاد پيشرفت مالزي گسترده است اما نقطه قوت اين کشور تنوع فرهنگي و آزادي آن است. اين تنوع خودبخود موجب مي گردد هيچ گاه حس غريبه بودن به شما دست ندهد. مردم آرام و خوش برخورد مالزي خارجي ها را به راحتي پذيرا هستند.

     با سفر فقط به يك نقطه از دنيا، با تنوع فرهنگ هاي آسيايي آشنا مي شويد. مالزي كشور مردم صلح دوستي است كه از ن‍ژادهاي مختلف با هارموني در يك سرزمين مشترك زندگي مي كنند. با جنگل هاي انبوه باران خيز با تنوع گياهي و گونه هاي جانوري مختلف، سواحلي با شن هاي طلايي و آب هاي گرم و درختان نخل جنبان. آب هاي صاف آبي رنگ كه از آب هاي خروشان اقيانوس سرچشمه مي گيرند. داراي مناطق مرتفع براي كساني كه بدنبال آب و هواي خنك تر هستند، و تمام اين ها با غذاهاي عالي مالزيايي تلفيق شده است.

     بازار خريد در مالزي در مجتمع هاي تجاري مجهز مي باشد. دلايل زيادي وجود دارد كه شما را متقاعد به انتخاب مالزي به عنوان خانه دوم خود مي كند.

      پنجمين سفر علمي کارگزاران روابط عمومي ايران به مالزي در قالب جمعي از مديران و كارشناسان روابط عمومي وزارتخانه ها و سازمان هاي دولتي و خصوصي با هدف آشنايي با دستاوردهاي نوين اين صنعت در كشورهاي مختلف جهان به ويژه كشورهاي اسلامي توسط موسسه كارگزار روابط عمومي با همكاري انستيتو روابط عمومي مالزي و فاپرو از 4مهر لغايت 10 مهر 1389 ماه سال جاري (1388) در کوالالامپور برگزار شد. آن چه در پي مي آيد حاصل بازديدها، ديدارها و برداشت هاي اين سفر برون مرزي است.


سمينار نقش روابط عمومي در محيط، جامعه و حکومت

انستيتوي بين المللي تمدن و تفكر اسلامي (ايستك)

دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي

27 سپتامبر 2010- 5 مهر 1389

 

دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي

     ايده تاسيس اين دانشگاه براي نخستين بار در سال ۱۹۸۲ توسط ماهاتير محمد نخست وزير مالزي مطرح شد. اين دانشگاه سرانجام در ۲۳ مي ۱۹۸۳ افتتاح گرديد.

     اين دانشگاه اكنون يكي از برجسته‌ترين مؤسسات دنياي اسلام است كه از هيچگونه تلاشي براي تأمين آموزش عالي در تمامي زمينه‌ها فروگذار نكرده است. فارغ التحصيلان اين دانشگاه از جمله افراد ماهر و عالمي هستند كه علاوه بر توانايي‌هاي علمي به اصول اخلاقي و ارزش‌ها نيز پاي‌بند مانده‌اند.

     دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي زير نظر دولت و سازمان كنفرانس اسلامي فعاليت مي‌كند، روابط خود را با دولت‌ها و مؤسساتي در سراسر دنيا هم چون اتحاديه دانشگاه‌هاي اسلامي و انجمن بين‌المللي دانشگاه‌ها برقرار ساخته است.

     در حال حاضر هزاران دانشجو در اين دانشگاه تحصيل مي‌كنند و سه هزار نفر نيز در كادر علمي و اداري اين مركز مشغول به كارند. اين دانشجويان كه بيشتر آنها را دانشجويان خارجي تشكيل داده‌اند، از صد كشور مختلف دنيا براي تحصيل به اين دانشگاه مي‌آيند. دانشگاه اسلامي مالزي كه فعاليت خود را با 153 دانشجو آغاز كرده بود اكنون داراي سه محوطه دانشگاهي و يك مركز پذيرش است و دوره‌هاي تحصيلي بسياري را بر مبناي فلسفه دانشگاهي خود ارائه مي‌دهد كه بر اين باور استوار شده است: دانش بايد با روح توحيد كسب شود و در حقيقت عبادت بشر در برابر پروردگار باشد.

     دانشجويان اين دانشگاه در عرصه‌هاي مختلف به خوبي ظاهر شده‌اند و اين تنها به دليل دانش علمي بالا، مهارت‌هاي زباني و موقعيت علمي دانشگاه است كه از سال 1987 هر ساله سه هزار فارغ التحصيل دارد.

 

انستيتوي بين المللي تمدن و تفكر اسلامي

     انستيتوي بين المللي تمدن و تفكر اسلامي (ايستك) دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي (IIUM)  كه در سال 1987 تاسيس شده است مركزي تحقيقي وابسته به تحصيلات فوق ليسانس دانشگاه اسلامي مالزي است كه به فراگيران مدرك فوق ليسانس و دكترا در علوم و تمدن اسلامي مي دهد. اهداف و مقاصد ايستك به طوري تنظيم شده است كه نشان دهنده و مبين آمال و آرزوهاي همه امت اسلامي باشد. اين اهداف چيز جديدي نيستند بلكه انعكاساتي از واقعيات موجودند. ايستك از زمان تاسيس فرصت منحصر به فردي را براي مطالعه با دانشمندان اسلامي سراسر دنيا فراهم آورده است.

 

سمينار نقش روابط عمومي در محيط، جامعه و حکومت

سخنرانان:

·        پروفسور دکتر ابراهيم ام. زين، رييس دانشکده ايستک دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي

·        خانم راسيلا حمزه مدير عامل شرکت مشاوره راسپ

·        خانم دوري سليم مدير عامل شرکت ارتباطات ماتريکس

·        خانم شهيده عبدالحمزه رييس انستيتوي بين المللي آي کيو آر اي

 

ماحصل سمينار

- اين که روابط عمومي به امور و زواياي مختلف جامعه مربوط و وصل شده است يک نقطه عطف است.

- وظيفه روابط عمومي، ايجاد يک رابطه پويا بين دولت و مردم است.

- مسير روابط عمومي از ملت شروع مي شود و منتهي مي شود به جامعه اي که در آن کار
مي کنيم.

- همدلي، صداقت، ايمان به سيستم، احترام، مسئوليت پذيري، قانون مداري، و اخلاق از
ويژگي هاي مهم يک ارتباط سالم و مطلوب است.

  سمينار مالزي يکپارچه

وزارت فرهنگ ، هنر و ارتباطات

28 سپتامبر 2010- 6 مهر 89

 

     يک مالزي، طرحي است که توسط دولت نخست وزير واي بي داتو نجيب تون رزاق در جهت حفظ صلح و هارموني ميان نژادهاي مختلف مالزي ارايه شده است.

     داتين امي حبيبان مدير انتشارات ملي وزارت فرهنگ، هنر و ارتباطات با بيان اين مطلب که «يک مالزي بر اساس قاعده "اول مردم، اجرا اکنون" شکل گرفته است»، گفت: يک مالزي، ايده هماهنگ کردن شهروندان از نژادهاي مختلف در اين کشور بدون تغيير هويت هيچ نژاد خاصي است.

      وي افزود: «علاوه بر مراقبت و در نظر گرفتن خواسته هاي همه نژادها، واژه يک مالزي در يکپارچگي و وجود نژاد مالزيايي تاکيد دارد. متفاوت از مالزي مالزيايي، که به حقوق عادلانه محدود است و توجهي به واقعيت و تاريخچه مالزي ندارد.

     مدير انتشارات ملي وزارت فرهنگ، هنر و ارتباطات با تاکيد به اين موضوع که رهبران کشور خواسته ها و حقوق همه مردم را برآورده خواهند کرد، اظهار داشت: يکپارچگي که در يک مالزي توصيف شده، متفاوت از مفهومي است که در ساير کشورها عمل مي شود. جايي که هويت
گروه هاي اخلاقي با هويت ملي جايگزين مي شود. از سويي ديگر، يک مالزي به قانون اساسي فدرال و همچنين هويت هر نژاد در مالزي احترام مي گذارد و با آن به عنوان سرمايه قابل افتخار مي بالد.

وي در پايان گفت: «مفهوم يک مالزي تقويت روابط ميان نژادها را خواستار است. وجود اعتماد و احترام متقابل ميان اقوام به منظور ايجاد روحيه يکپارچگي ضروري است. مردم بايد بدانند که طوري رفتار کنند که علايق و خواسته هاي ملي را در اولويت قرار دهند.

     در ادامه، مهدي باقريان رييس انستيتوي روابط عمومي ايران طي سخناني گفت: «طرح يک مالزي يک پروژه روابط عمومي است. حضور روابط عمومي در چنين عرصه اي نشان دهنده گذر روابط عمومي از تحول عمودي است و به عنوان يک صنعت فرهنگ ساز و داراي کارکردها و اثرات مفيد اجتماعي مورد پذيرش قرار گرفته است.

     رييس انستيتوي روابط عمومي ايران، اظهار داشت: بدون ارتباطات موثر هيچ جامعه اي
نمي تواند موجوديت داشته باشد و يا امکان توسعه و شکوفايي آن جامعه کمتر است.

     وي در پايان گفت: « هيچ طرحي بدون روابط عمومي به سرانجام نمي رسد و همان طور که خانم شميم اشاره کردند کار اصلي روابط عمومي، ايجاد، توسعه و بهينه سازی روابط است.

 

بازديد علمي و گفتگويي
در باره مسئوليت اجتماعی در کمپاني نفتي پتروناس

29 سپتامبر- 7 مهر 1389

 

     در اين سمينار ابتدا روسولي عبدل رحيم پيرموان بخش هاي مختلف کمپاني نفتي پتروناس توضيحاتي ارائه داد و به تشريح فعاليت هاي کمپاني مذکور در عرصه هاي مختلف پرداخت.

     در ادامه، مهندس سعيد رزمخواه مدير روابط عمومي و امور بين الملل شرکت طراحي و مهندسي پتروشيمي مطالبي پيرامون چشم انداز بيست ساله صنعت نفت ايران ارائه کرد. وي گفت: چشم انداز بيست ساله صنعت نفت ايران حول چهار محور تدوين شده است. بر اساس محور اول، ايران در افق 2025، اولين توليد کننده محصولات پتروشيمي در منطقه از لحاظ ارزش خواهد بود.   همچنين در پايان سال 2025، 7 درصد از تقاضاي بازار جهاني نفت به ايران تعلق خواهد داشت و محور سوم اين چشم انداز به گاز تعلق دارد به طوري که ايران در پايان چشم انداز، سومين توليد کننده گاز در جهان با سهم 8 تا 10 درصد از تجارت جهاني گاز و فراورده هاي گازي خواهد بود. در محور چهارم، ايران داراي جايگاه اول فناوري نفت و گاز در منطقه مي باشد.

 

اشکال مسئوليت اجتماعی در کمپاني نفتي پتروناس

پتروناس در جامعه، نوسازي شهري و محيط، تحقيقات سلامتي و پزشکي، رفاه اجتماعي، ورزش، مدارس، آموزش، تکنولوژي و علوم، فرهنگ و هنر


 

ديدار و گفتگويي با شوراي شهر امپنگ جايا

29 سپتامبر 2010- 7 مهر 89

 

 

     نام شهر امپنگ جايا از کلمه Empang واژه برگرفته از کلمه معدن اتخاذ شده است. مساحت اين شهر 143.5 کيلومتر مربع است. شهر امپنگ جايا در اول جولاي 1992 تاسيس شد.

 

ماموريت

     فراهم آوري خدمات کارا به منظور اطمينان از اين که شهروندان در وضعيت خوب و رضايت بخشي هستند.

 

چشم انداز

     حرکت به سمت ساختن شهري متحول و غني از طريق برنامه ريزي متعالي، خدمات درجه يک، قوانين اجرايي عالي و سيستم کارا.

 

اراضي

     اراضي امپنگ جايا را 51 درصد جنگل، 36 درصد منطقه مسکوني، 5 درصد امکانات رفاهي عمومي، 1درصد صنعتي، 3درصد تجاري و 1درصد تفريحي تشکيل مي دهد.

 

جمعيت

     کل جمعيت امپنگ جايا، 600 هزار نفر است و بر اساس نژاد، 5/56 درصد مالايي، 30درصد چيني، 7درصد هندي و 5/6درصد ساير اقوام هستند.

 

ساختار شهرداري

     چارت مديريت شهرداري امپنگ جايا را رئيس، معاون رئيس، 26 مشاور و همچنين 635 کارمند و کارشناس تشکيل مي دهند.

 

خدمات شهرداري

- مرکز وان استاپ (يک توقف): تمامي کارهاي شهروندان در اين مرکز انجام مي شود، نوعي سوپرمارکت شهری است که همه خدمات به شهروندان ارائه مي شود.

- کيوسک 24 ساعته پرداخت

- صندوق پيشنهادات

- پيشخوان پرداخت

- پيشخوان مخصوص معلولان

- اطلاعات: بخش اطلاع رساني به شهروندان

- آي سي تي

- جمع آوري زباله هاي شهري

- ايجاد و نگهداري فضاي سبز

-مقابله با ورود و توزيع وي سي دي هاي غيرقانوني

- صدور مجوز

- مقابله با ورود کالاهاي قاچاق

- کنترل بيماري ها

- نظارت بر بهداشت مواد غذايي شهر توسط بازرسان سلامتي

- نظارت بر سرويس هاي بهداشتي توسط بازرسان سلامتي

- آموزش بهداشت: گفتگو و نمايشگاه

- روز پاسخگويي مسولان به مردم

- ايجاد و توسعه امکانات رفاهي عمومي

- نگهداري جاده و راه هاي شهری

- اجراي برنامه هاي اجتماعي

- اجراي برنامه هاي جوانان

- ورزش

 

وظايف، فعاليت ها و برنامه هاي روابط عمومي

- برنامه ريزي و فعاليت هاي تبليغاتي

- برگزاري نمايشگاه ها

- مسووليت اجتماعي در قالب برنامه هاي مختلف

- بازديد از اماکن

- برگزاري نشست مسوولان با مردم

- برگزاري جلسات پرسش و پاسخ

- برگزاري کنفرانس مطبوعاتي با حضور خبرنگاران و مردم

- برگزاري نشست کميته هاي مختلف

- ارتباط با رسانه ها

- مديريت و اداره وب سايت

- تهيه بريده جرايد

- يکي از برنامه هاي جالب و تاثيرگذار روابط عمومي، در نظر گرفتن ساعتي به طور روزانه براي خبرنگاران جهت جلسه و بررسي موارد مطروحه توسط مردم است.

- برنامه جالب ديگر، پيگيري انتقادات مردم و روزنامه ها از طريق وب سايت است. در اين سيستم الکترونيکي، ادعاهاي خبرنگاران تا نتيجه نهايي پيگيري و به مردم اعلام مي شود.

- هر ماه چند کنفرانس مطبوعاتي با حضور خبرنگاران و مردم برگزار مي شود.

 

سمينار آموزش روابط عمومي دولتي در محيط رسانه جديد

دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه

دانشگاه يوآي تي ام

30 سپتامبر2010- 8 مهر 1389

 

     پروفسور دکتر محد عدنان هاشم، رييس دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه يوآي تي ام (UITM) طي سخناني ضمن خيرمقدم، اظهار داشت: تحولات آينده حرفه روابط عمومي بسيار درخشان است و آمار نشان مي دهد گرايش هاي آينده حرفه روابط عمومي در جهت تکنولوژي ارتباطات و مهارت هاي گوناگون است.

     وي افزود: اين تحولات نشان مي دهد که کارگزاران روابط عمومي بايد برنامه ريزي هاي صحيحي داشته باشند تا بتوانند از اين فرصت ها بهره ببرند.

     درادامه، پروفسوردکتر کيرانجيت کانور استاد دانشگاه ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه
يو آي تي ام پيرامون"آموزش روابط عمومي در محيط رسانه جديد" سخنراني کرد. وي در اين سخنراني تاکيد کرد که دانشجويان بايد در معرض تجربيات عملي تر در دنياي واقعي
روابط عمومي قرار گيرند.

     دکتر کانور تاکيد کرد:آينده حرفه روابط عمومي در محيط رسانه جديد دشواري هاي پيشتر و شاغلان ماهرتر است. از همين رو مدرسين اين رشته هم بايستي با تحولات جديد سازگاري يابند.

     وي با بيان اين مطلب که"دانشجويان و فارغ التحصيلان فاقد تجربه و مهارت نقطه ضعف فعلي روابط عمومي به شمار مي رود"، گفت: تکنولوژي جديد و جهان گرايي انواع و اقسام ضرورت ها را براي حرفه روابط عمومي ايجاد کرده و سرعت عمل براي فراگيري و مجهز شدن شاغلان
روابط عمومي به مهارت هاي فني جديد مبناي آموزش روابط عمومي در محيط رسانه جديد است.

     سومين سخنران اين سمينار، داتو محد حمدان عدنان رييس انستيتوي روابط عمومي مالزي بود که در مورد"روابط عمومي دولتي در محيط رسانه جديد" سخنراني کرد.

     داتو حمدان گفت: رسانه‌هاي جديد مي‌توانند مرزهاي ملّي را به تمسخر بگيرند و از اين رو مفهوم دنياي بدون مرز مطرح مي‎شود.  عمل کردن در دنيايي بدون مرز چالشي بزرگ براي شاغلان روابط عمومي دولتي خواهد بود.  جامعه جهاني ما، در دنيايي رقابتي و داراي وابستگي متقابل، ما را به ارتباطات مؤثّر حتّي وابسته‌تر خواهد ساخت.  متخصّصان آينده
روابط عمومي دولتي، در کلّيه تلاش هاي خود، بايد جامعه جهاني را مدّ نظر قرار دهند. مسلّماً آنها بايد تخصّص خود را به جايگاهي جهاني ارتقاء بخشند.

     وي در ادامه افزود: تکنولوژي‌هاي جديد ارتباطي نيز شاغلان روابط عمومي دولتي را به يادگيري مهارت‎هاي جديد وادار خواهند کرد.  به هر حال، دولت مالزي در صدد است اَبَردالان چندرسانه‎اي را ارتقاء بخشد و تلاش کند تا تضمين شود مالزيايي‌ها از لحاظ تکنولوژي ارتباطات بي‌سواد نمانند.

     "آموزش روابط عمومي، خلاقيت و رسانه جديد" عنوان سخنراني بود که توسط مهدي باقريان رييس انستيتوي روابط عمومي  ايران ارائه شد.

      وي گفت: اگر قرار است روابط عمومي به عنوان يک حرفه و تخصص جدي گرفته شود بايد درباره اثرات و نتايج برنامه ها و فعاليت هاي آن بيشتر تامل کنيم.

     باقريان با بيان اين مطلب که "بايد درباره چيزهايي که موثر هستند و چيزهايي که کارايي ندارند انديشه کنيم"، افزود: واقعا هيچ جايگزيني براي خلاقيت و نوآوري وجود ندارد و براي اثبات صنعت روابط عمومي و شکوفايي توانايي هاي موجود بايد ابتکار عمل داشته باشيم.

     رييس انستيتوي روابط عمومي ايران در ادامه به نتيجه اصلي خلاقيت در محيط رسانه جديد، اظهار داشت: سرعت و ابتکار عمل دو مولفه اصلي جهاني شدن و کامپيوتري شدن جهان است.

     دکتر شميم عبدل جليل رييس فاپرو آخرين سخنران اين سمينار بود که ضمن تشکر، اظهار داشت: در صنعت روابط عمومي، کارها بايد به شکل متفاوت انجام شود و ايده هاي جديد را به کار ببنديم و راه هاي تازه اي پيدا کنيم. البته اين به آن معنا نيست که به ميل خود رفتار کنيم.

 

سمينار روابط عمومي مدرن، خلاقيت و رسانه جديد

دانشگاه ليم کوک وينگ

11 اکتبر 2010- 9 مهر 1389

 

بازديد از بخش هاي مختلف دانشگاه

     پيش از برگزاري سمينار" روابط عمومي مدرن، خلاقيت و رسانه جديد " کارگزاران روابط عمومي از بخش هاي مختلف دانشگاه ليم کوک وينگ بازديد به عمل آوردند و با دستاورد هاي اين دانشگاه خلاق آشنا شدند.

   

سمينار روابط عمومي مدرن، خلاقيت و رسانه جديد

در ابتداي سمينار دکتر ليم کوک وينگ رئيس دانشگاه ليم کوک وينگ ضمن خير مقدم به هيات ايراني، طي سخناني گفت: اين دانشگاه پيشرو در آموزش هاي مدرن است. فلسفه وجودي اين دانشگاه پرورش و تربيت ذهن هاي پويا و فعال است.

     وي افزود: دنيا به شکل باور نکردني در حال تغيير و تحول است و همه حرفه ها و عرصه ها از جمله روابط عمومي را در بر گرفته است. البته در زمان هاي گذشته
روابط عمومي وجود داشته است اما به خاطر گسترش ابزارهاي نوين ارتباطي، نقش شاغلان روابط عمومي پررنگ تر شده است.

     در ادامه مهدي باقريان رئيس هيات ايراني طي سخنان کوتاهي گفت: سه سال پيش هم از اين دانشگاه بازديد داشتم آموزش به معناي واقعي در اينجا متجلي است.

     وي افزود: در اين دانشگاه همه در معرض آموزش ياد گيري قرار دارند و مدام در حال يادگيري و آموختن هستند.

     مديريت علمي، آموزش نظري در کنار آموزش عملي، دسترسي به پروژه هاي بزرگ صنعتي و محيط هاي واقعي و استفاده از ابزارهاي نوين ارتباطي و استادان و دانشجويان فعال و خلاق از جمله رازهاي اصلي پيشرفت اين دانشگاه در عرصه هاي ملي و
بين المللي است 

    همچنين در اين سمينار، دکتر شي شي کومار پيارا طي سخناني گفت: سرعت تاثير تکنولوژي هاي جديد، دشواري ها و خطرات جديدي براي شاغلان روابط عمومي ايجاد کرده است. به همين دليل مديران و کارگزاران روابط عمومي علاوه بر افزايش آگاهي، بايستي به جديدترين مهارت هاي تخصصي و فني نيز مجهز شوند.

     وي در مورد فرهنگ استفاده از تکنولوژي اينترنت، گفت: اگر مردم اينترنت را
نمي فهمند لازم است با تهيه کمپين هاي مختلف، فرهنگ استفاده از اينترنت را در جامعه گسترش بدهيم.

     دکترشي شي کومار پيارا با اشاره به اين مطلب که در آينده کارکردهاي موبايل بسيار گسترش خواهد يافت، تصريح کرد: فرهنگ سازي، راز پيشرفت مالزي است.

 

                                                                                                            

آشنايي و گفتگو در بانک رعيت

1اکتبر2010- 9مهر 1389

 

     در ابتداي مراسم نظام ابوسماه مدير دپارتمان ارتباطات شرکتي بانک رعيت ضمن خوش آمدگويي، اظهار داشت: بانک رعيت در رديف 10 بانک برتر اسلامي در جهان قرار دارد و با
برنامه ريزي هاي انجام شده تا سال 2012 خدمات استاندارد مشتري خود را در تمام شعب در سراسر مالزي يکسان سازي خواهد کرد.

     روسلي محد يوسف مدير دپارتمان بازاريابي و مديريت رويدادها سخنران بعدي بود که طي سخناني به تشريح ساختار بانک رعيت و فعاليت هاي روابط عمومي و بازاريابي در آن پرداخت.

وي گفت: در بانک رعيت سه بخش حمايت از مشتري، بازاريابي و مديريت رويدادها و بخش ارتباطات شرکتي زير نظر مدير عامل بانک فعاليت مي کند.

     وي افزود: هدف اصلي بخش حمايت از مشتري، دستيابي به خدمات استاندارد مشتري مطابق با استراتژي 2012، مراقبت از زمان انتظار وخدمات رساني به مشتري، افزايش کيفيت خدمات تلفني و کاهش شکايات است.

      مدير دپارتمان بازاريابي بانک رعيت اظهار داشت: انتشارات(خبرنامه، گزارش سالانه،...)، مشارکت و امور خيريه، رسيدگي به شکايات همگاني و حمايت ها (اسپانسرينگ) از جمله وظايف واحد روابط عمومي است. همچنين اداره کردن ارتباطات رسانه اي در حوزه وظايف روابط عمومي قرار دارد.

     روسلي محد يوسف گفت: آناليز رويکردها، تدوين راهبردهاي تبليغي، ائتلاف راهبردي، مسئوليت اجتمايي و برنامه پس انداز بانک نگار يک مالزي از جمله فعاليت هايي است که
بخش هاي مختلف روابط عمومي و بازاريابي انجام مي دهند.

     در ادامه، ابراهيم کاظم پور معاون اداره روابط عمومي بانک تجارت طي سخناني ضمن تشريح نقش هاي جديد روابط عمومي در سيستم هاي بانکي، گفت: مشتري محوري، نقش روابط عمومي را در موسسات مالي و اعتباري پررنگ و با اهميت کرده است. به طوري که برنامه ريزي و مديريت روابط بانک ها با مشتريان و سهامداران وظيفه روابط عمومي است.

     وي افزود: بزرگترين عامل در مديريت و وجهه يک بانک چگونگي عملکرد آن، کيفيت خدمات، گزارش ها و طرز برداشت مشتريان از روش کار آن بانک است.

      کاظم پور در ادامه توضيحاتي پيرامون نقش و جايگاه بانک تجارت در مبادلات مالي و تجاري کشور ارائه نمود.

 

بازديد از پارک کشاورزي مالزي

 

      اين پارک در سال 1986توسط وزارت کشاورزي احداث شد. اين پارک 816 هکتار وسعت دارد و صدها گونه خاص از ادويه جات و گياهان دارويي را در خود جای داده است. اين مرکز نشانگر دستاوردهاي توسعه کشاورزي مالزي است و همچنين به عنوان مرکز تحقيقات کشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد.

     ماهي گيري، کوهنوردي، اسکيت، دوچرخه سواري و هاکي بخشي از فعاليت هاي اين مرکز است. در اين پارک مراکز سرو غذا و نوشيدني امکان خوردن و آشاميدن را در فضايي سبز براي بازديدکنندگان فراهم مي آورد. همچنين بازديدکنندگان مي توانند از فروشگاه عرضه سوغاتي، کالاهاي مورد علاقه خود را تهيه نمايند.

 

بازديد از مسجد ولايت

 

     در نزديکي مرکز بزرگ تجاري و محل نمايشگاه هاي بين المللي مالزي مسجد "فدرال" که به مسجد "ولايت" مشهور است واقع شده، مسجدي با 22 گنبد که از فرهنگ و معماري خاورميانه تأثير گرفته است.

     اين مسجد در زميني به وسعت 4/13 هکتار و زير بناي 37 هزار متر مربع بنا شده و به عنوان چهل و چهارمين مسجد ساخته شده توسط دولت مالزي بعد از استقلال اين کشور شناخته
مي شود و از جاذبه هاي توريستي کوالالامپور است.

     در ساخت اين گنبدها از مواد سبک و الياف شيشه به همراه فيبر استفاده شده تا برخلاف گنبدهاي سيماني، داراي استحکام و طول عمري بيشتري باشند و احتمال برداشت ترک در آنها به حداقل برسد. اين گنبدها به صورت بخش هاي جداگانه ساخته و بر روي مسجد در کنار هم سوار مي شوند .

     بلنداي اين مسجد 27 متر است که با هنرمندي سنگتراشان به طور خيره کننده اي ساخته شده است . همچنين قلمکاري هاي آيه هاي قران کريم در اطراف محراب که به وسيله طراحان ايراني با سنگ هاي گرانبها انجام شده زيبايي خاصي را بر فضاي داخلي و شبستان اين مسجد حاکم
مي کند
.

     ايجاد مدرسه اسلامي در مسجد براي سنين قبل از دبستان و به منظور بالا بردن سطح علمي در حيطه هاي اسلامي از ديگر نقاط حائز اهميت در اين پايگاه اسلامي است. آموزش هايي از قبيل روخواني قرآن، چگونگي انجام فرايض ديني و آموزش هاي مباني اخلاقي اعتقادي از اهم
فعاليت هاي آموزشي اين مسجد هستند
.

     همچنين کتابخانه بزرگ اسلامي، سالن کنفراس، سالن همايش ويژه مراسم ازدواج و سالن
غذا خوري مجهز از ديگر امکانات تعبيه شده در اين مسجد است.

 

 

بازديد از بخش های مختلف پوتراجايا و سابيرجايا

 

     پوتراجايا يک شهر برنامه‌ريزي شده واقع در جنوب کوالالامپور و پايتخت اداري کشور مالزي است.

     چندين اداره دولتي از شهر متراکم و شلوغ کوالالامپور که بزرگترين شهر کشور است، به اين شهر منتقل شدند. با اين وجود، کوالالامپور همچنان به‌عنوان پايتخت ملي و قانوني مالزي به شمار مي‌رود. پوتراجايا همانند کوالالامپور و جزيرهٔ لابوان، يک ناحيهٔ فدرال است.

     نام پوتراجايا پس از اولين نخست وزير مالزي، تونکو عبدالرحمان پوترا و از روي نام او بر اين شهر گذاشته شد. در زبان مالايي، واژهٔ «پوترا» که از سانسکريت ريشه گرفته، به معني پادشاه و «جايا» به معني عالي‌مقام يا پيروزمند است.

     از زمان بنيان تا به امروز اين شهر نوين همچنان دستخوش پيشرفت همه‌جانبه و گسترده بوده است. توسعه شهر در سال ۱۹۹۷ در پي بحران اقتصادي کشورهاي جنوب شرقي آسيا دچار وقفه شد.

 

جغرافيا

     شهر به طور کامل از روي نقشه از پيش طراحي‌شده و نامتناسب با جمعيت کنوني‌اش ساخته شد، با پل‌هاي بسياري که درياچه مصنوعي پوتراجايا را در برگرفته‌اند.

 

پيشينه

      ايده تاسيس پايتخت اداري جديد به‌عنوان جايگزين کوالالامپور، در اواخر سال ۱۹۸۰ و در زمان حاکميت ماهاتير محمد چهارمين نخست وزير مالزي شکل گرفت.

      هدف از اين کار، کاستن از تراکم کوالالامپور و فراهم کردن زمينه‌هاي ادامه توسعه اين شهر به عنوان مرکز تجاري و مالي کشور بود. پوتراجايا در ۱۹ اکتبر ۱۹۹۵ بنيان نهاده شد و به عنوان سومين منطقه فدرال مالزي پس از کوالالامپور و لابوان معرفي شد.

 

 

بازديد از برج‌هاي دوقلوي پتروناس

 

      برج‌هاي دوقلوي پتروناس از بلندترين آسمانخراش‌هاي جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزي قرار گرفته اند. برج هاي دوقلو با احتساب آنتن بالاي برج ها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در اين دو ساختمان فعال هستند. اين دو برج از زير توسط مرکز خريد سوريا به هم وصل هستند. همچنين پلي طبقات ۴۱ و ۴۲ اين دو برج را به هم متصل مي‌کند. ارتفاع اين پل از سطح زمين ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است.

     کار ساخت اين برج ها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زماني کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسيد. دولت مالزي ساخت اين برج ها را به عنوان نماد پيشرفت اقتصادي اين کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌هاي دوقلو پتروناس به يکي از نمادهاي اصلي کوالالامپور و مالزي تبديل
شده اند.

     معمار اين بنا سزار پلي است.

     اين برج ها توسط ژاپني‌ها و کره‌اي‌ها - هر کدام يکي از برج ها - طي مسابقه‌اي براي تکميل پروژه ساخته شده اند و سپس دو برج با پلي به هم متصل شده اند. اين برج ها جزو بلندترين
برج هاي دوقلوي دنيا به شمار مي‌روند.

     در طبقه پايين برج ها مجتمع خريد بزرگ سوريا قرار دارد. البته به توريست ها خريد از اين مجتمع به دليل گراني برخي اجناس در آن توصيه نمي‌شود. در طبقه پايين KLCC آکواريوم زيبايي قرار دارد که در آن شما از دالان شيشه‌اي زير آب کوسه‌ها و سفره ماهي‌هاي غول پيکر را از نزديک خواهيد ديد.

      نمايندگي شرکت سوني و اغلب مارک هاي لباس شايد از مراکز ديدني اين برج باشند. در طبقه بالاي فروشگاه هاي برج سينما و فروشگاه کتاب بزرگي قرار دارد. موزه آثار هنري اين
برج ها نيز شايان توجه است.

 

 

بازديد از آكواريوم كوالالامپور (كي‌ال آكواريا)

 

     يك آكواريوم بسيار بزرگ كه ميزبان ۵۰۰۰ گونه مختلف آبزيان مناطق حاره‌اي است. مجموعه شامل يك تونل شيشه‌اي زير آب به طول ۹۰ متر، نمايشگاه‌هاي مختلف پوشش‌هاي گياهي و جانوران، آبزيان و گياهان دريايي، كيوسك‌هاي اطلاع‌رساني چندرسانه‌اي و فروشگاه هدايا است. برنامه‌هاي گوناگون آموزشي نيز بخشي از خدمات اين مجموعه است.

     تماشاي غذا دادن به كوسه‌ها يكي از جذاب‌ترين برنامه‌هاي اين آكواريوم است كه همه روزه ساعت ۱۵ اجرا مي‌شود.

 

     
 

 


کارگزار روابط عمومی

كتاب هاي در دست چاپ

راهنماي روابط عمومي2

رسانه اجنماعي

 

 

 

Kargozar

Public Relations 

 [خانه ] [پايگاه مقالات] [پايگاه اخبار] [پايگاه انگلیسی] [پايگاه کنفرانس ]

 Email :Info @iranpr.org       Copyright©2009-2010    تلفن همراه: 09121938419